Awangardowe prezenty na ślub

W naszym społeczeństwie utarło się, że prezenty ślubne dla nowożeńców powinny być wystawne, a oprócz tego przydać się im na nowej drodze życia. Dlatego też młode pary często otrzymują wszelkiego rodzaju sprzęty AGD i RTV. Niestety, bardzo często zdarza się, że goście nowożeńców nie kontaktują się ze sobą i nie dogadują w sprawie planowanych prezentów – efekty potem są szybko widoczne: świeżo upieczone małżeństwo na nową drogę życia dostaje trzy kuchenki mikrofalowe, cztery blendery i pięć sokowirówek.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wystarczy im po jednym egzemplarzu, więc problemem pozostają te nadprogramowe – mogą leżeć w piwnicy i czekać na swoją kolej (jednak do tego czasu artykuły gospodarstwa domowego z pewnością będą ulepszone) lub można poszukać na nich kupców (niektórzy jednak wciąż mają opory przed pozbywaniem się prezentów – nawet tych nietrafionych). Dlatego też jeśli chcemy uniknąć tego, że nasz podarunek dla młodej pary zginie w gąszczu takich samych prezentów, warto nieco się wysilić, użyć wyobraźni i podarować młodym coś, na co nie wpadnie nikt inny poza nami. Zabawne zestawy przeznaczone specjalnie dla nowożeńców (np. koszulki z napisami), zabawki erotyczne (choć je częściej spotyka się na wieczorach panieńskich i kawalerskich) bądź też wycieczka na weekend w jakieś ciekawe miejsce to tylko nieliczne z pomysłów, które z pewnością zaskoczą i ucieszą lub rozbawią młodą parę.

Jeśli jesteśmy dobrymi znajomymi nowożeńców, bądź nie jest dla nas problemem nawiązanie kontaktu z ich najbliższymi przyjaciółmi i rodziną, możemy pokusić się o stworzenie albumu dokumentującego znajomość pary, od poznania się aż do dnia ślubu. Taki prezent z pewnością będzie bardzo sentymentalny, a młoda para z pewnością chętnie będzie do niego zaglądać nawet wiele lat po ślubie. Zresztą taki prezent może być również niezwykle zabawny – wszystko zależy od tego jak zrealizujemy ten pomysł. Jak widać, przed ślubem, na który zostaliśmy zaproszeni, wcale nie musimy wybierać się do sklepu z AGD po prezent – odrobina fantazji przyniesie o niebo lepsze efekty.

1 thought on “Awangardowe prezenty na ślub

  1. Moim zdaniem na ślub nie powinno dawać się prezentów. Ewentualnie jak nie stać nas, aby włożyć przyzwoitą sumę pieniężną do koperty. Młodzi na pewno będą bardziej zadowoleni z przysłowiowych 500 zł niż trzeciego odkurzacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *