Prezenty na Dzień Kobiet

„Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest dzień kobiet!” – kto z nas nie słyszał choć raz w swoim życiu tej przyśpiewki? Dzień Kobiet wielu z nas kojarzy się z czasami PRL-u i jest to trochę słuszne, trochę nie. Fakt faktem, w PRL-u Dzień Kobiet był w Polsce obchodzony na wielką skalę, ponieważ wówczas uważano, że kobiety w każdej dziedzinie mają dużą rolę. Świętowanie Dnia Kobiet w zakładach pracy oraz szkołach było obowiązkowe, a do historii przeszedł standardowy prezent jaki wówczas otrzymywały panie z okazji swojego święta: goździki i rajstopy.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Po nastaniu czasów kapitalizmu i demokracji Dzień Kobiet nie był już świętem tak ważnym, jednak aż po dziś dzień jest on mniej lub bardziej symbolicznie obchodzony. Co dajemy kobietom? Kobiety od swoich współpracowników wciąż bardzo często otrzymują kwiaty bądź słodycze. Mężowie bądź partnerzy często cechują się dużą pomysłowością i fantazją. Niektórzy zupełnie zapominają o tym święcie, inni również ograniczają się do standardowego bukietu kwiatów. Jeszcze inni obdarowują swoje wybranki odzieżą bądź karnetami do SPA. Dość popularnym prezentem od partnerów są także zestawy seksownej bielizny – niby to podarunek dla pani, ale nie ukrywajmy, panowie też będą z niego czerpać dużą przyjemność (szczególnie zdejmując go ze swojej kobiety)…

Dzień Kobiet obchodzi się także w szkołach – chłopcy dają koleżankom ze swoich klas prezenty. Najczęściej podarunki te są ujednolicone i każda dziewczyna dostaje to samo, natomiast charakterystyczną ich cechą jest cena. Ta zwykle jest niska, ponieważ mało który uczeń chce inwestować w upominki dla koleżanek z klasy, tym bardziej, że niektórych z nich nie lubi. Dziewczęta z klas, w których ilość chłopców jest znacznie przewyższana przez płeć żeńską nie mają co liczyć na wartościowe prezenty. Prezenty dla pań z okazji Dnia Kobiet często robią również właściciele klubów, obniżając cenę za wstęp na imprezę dla przedstawicielek płci żeńskiej bądź oferując im zniżki na barze.

1 thought on “Prezenty na Dzień Kobiet

  1. Za kilka tygodni dzień kobiet. Myślę właśnie nad prezentem dla żony. Każdego roku kupowałem jej bombonierkę i kwiaty. W tym roku postanowiłem zainwestować w iRobot lub jakiś nawilżacz powietrza. Jeszcze poczytam opinie i zdecyduję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *